O Akademii

Akademia Ciekawości to nowy projekt realizowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Głównym powodem powstania tego projektu jest aktualna sytuacja epidemiologiczna, która uniemożliwia tworzenie wielu wydarzeń, a celem nadrzędnym jest popularyzacja nauki i wartościowych treści.

Nieodłącznym elementem Akademii jest studio nagraniowe, w którym realizowane będą wszystkie projekty.

Co chcemy tworzyć w ramach Akademii?

Spotkania
naukowe
Panele
dyskusyjne
Wystąpienia
naukowe
Wydarzenia
kulturalne
Szkolenia
i poradniki
Wydarzenia
muzyczne

Stworzyliśmy profesjonalne studio nagraniowe, w skład którego wchodzi: oświetlenie, udźwiękowienie, nagrywanie, transmitowanie, tworzenie wizualizacji. Dzięki temu tworzone materiały będą na wysokim poziomie.

Nasze realizacje dzielone będą na kategorie:

  • Ucz się życia
  • Rozwijaj swoją wiedzę
  • Żyj kulturą

Integralną częścią całego projektu jest nasza strona internetowa (na którą można również dotrzeć przez stronę www.online.uwm.edu.pl).

Poszukujemy osób, które mają ciekawe pomysły i są otwarte na dzielenie się nimi. Doświadczenie przed kamerą nie jest potrzebne. Ten projekt ma również dać możliwość „oswojenia się” z realiami, w jakich obecnie wszyscy musimy funkcjonować.

Liczba realizowanych projektów w pierwszych miesiącach jest ograniczona. Liczy się czas nadesłania propozycji, jej ciekawość i zgodność z naszymi założeniami. Chcemy również realizować projekty, które będziecie mogli Państwo wykorzystywać do promocji swojego wydziału.

Mamy możliwość angażowania w tworzone przez nas projekty osób spoza Uniwersytetu, które są autorytetami w danych dziedzinach. Wykłady i inne formy mogą więc być realizowane wspólnie, także za pośrednictwem łączenia się online z innym prelegentem.

Funkcjonujemy w zgodzie z zasadami reżimu sanitarnego. Na terenie studia obowiązuje nakaz noszenia maseczek, dezynfekcji oraz zachowania dystansu społecznego. Przebywanie w studiu jest więc w pełni bezpieczne.

Masz pomysł na ciekawy materiał? Chcesz podjąć z nami współpracę?

Skontaktuj się z nami